Profils

Kā iegādāties velosipēdu

PIEEJAMO VELOSIPĒDU KLĀSTS IR MILZĪGS, TĀPĒC PIEMĒROTĀKĀ BRAUCAMRĪKA IZVĒLE VAR ŠĶIST BIEDĒJOŠA. TAČU TĀ TAS NAV.

Vai jūs vēlaties divriteni, ar kuru nedēļas nogalē var nobraukt 120 km, nebaidīties no kalniem, piedalīties sacensībās vai vienkārši doties, kur deguns rāda? Lai arī kāds velosipēds jums simpatizē, mēs pastāstīsim, kas jums ir vajadzīgs un kā to nopirkt.

IESPĒJAMĀS IZMAKSAS

Pirmā lieta, ar ko sākt, ir pieejamā budžeta noteikšana. Divriteņi, kas ir salīdzinoši lētāki, parasti ir izgatavoti no zemas kvalitātes materiāliem, nekvalitatīviem detaļu kloniem, turklāt ir neprasmīgi samontēti. Pērkot velosipēdu par 250-300 EUR, bieži vien ir jāpiemaksā vēl tikpat, lai to pienācīgi pieregulētu.

KUR IEGĀDĀTIES VELOSIPĒDU

Neskatoties uz daudzajiem vilinošajiem piedāvājumiem, vislabākā izvēle ir specializētais veikals, it īpaši skatoties no garantijas un ilgtermiņa tehniskās apkopes viedokļa. Tiešais kontakts nodrošinās arī to, ka jūs neapmaldīsieties velosipēda iegādes džungļos.

VELOSIPĒDU VEIDI

Piemēram, vai jums jāizvēlas alumīnija sakausējuma, tērauda vai oglekļa rāmi? Uz rāmja materiālu lielā mērā norādīs cena – zemas kvalitātes tērauda vai alumīnija cena nepārsniegs 650 EUR. Par lielāku cenu piedāvājumā parasti ir viegli alumīnija sakausējuma rāmji. No 1700 EUR velosipēda dakšā un, iespējams, arī atsevišķās rāmja daļās sāk parādīties ogleklis.

ŠOSEJAS VELOSIPĒDI

Šosejas jeb sacensību velosipēds būs pats ātrākais no visiem divriteņiem. Vēlaties mierīgu izbraucienu? Der! Vai arī sportisku izbraucienu, piemēram, vēlaties piedalīties 100–200 km garā organizētā izaicinājumā? Arī der! Vēlaties sacensības? Ar šādu divriteni var piedalīties intensīvās ātruma sacensībās velo trekā slēgtā aplī. Arī der!

KALNU VELOSIPĒDI

Ja vēlaties baudīt dabu un braukt pa dubļiem, jums nepieciešams kalnu divritenis. Mūsdienās kalnu riteņi ir aprīkoti ar īpašām tehnoloģijām, proti, amortizācijas sistēmām, kas nojauc jebkādas robežas starp šo sporta veidu un izbraucamajiem ceļiem. Priekšējo dakšu ar kvalitatīviem amortizatoriem tagad var iegūt par bāzes cenu.

PAMATA APKOPE

Braucot ar velosipēdu ikdienā, pārbaudiet to reizi nedēļā. Iegādājieties grīdas pumpi lietošanai mājās – pareiza spiediena uzturēšana riepās samazina rites pretestību un būtiski paildzina kalpošanas laiku. Pievērsiet uzmanību bremzēm un notīriet smiltis no riteņu stīpām un bremžu klučiem, lai tie kalpotu ilgāk. Arī ātrumpārslēgu sistēmu uzturiet tīru, lietojiet pareizu eļļu un pārbaudiet, vai riepām nav pieķērušies stikla gabaliņi vai citi asumi, kas varētu riepas pārdurt.

IZBAUDIET!

Atcerieties, ka braukšana ar velosipēdu ir reizē patīkama un arī grūta. Tomēr parasti tā ir jauka nodarbe. Jā, riteņbraukšanai ir pozitīva ietekme uz pašsajūtu un veselību, nemaz nerunājot par finansiālajiem ieguvumiem, ja sabiedriskā transporta vietā izvēlaties velosipēdu. Bet nekas nevar līdzināties tai laimes sajūtai, kad jūs izbaudāt braucienu un koncentrējaties uz šeit un tagad.

Vel vairāk par velosipedu tendencēm lasiet Velo Katalogā.